Τέλος στο αρνητικό σερί αποτελεσμάτων που είχε έδωσε ο ΟΦΗ, επικρατώντας με 2-1 του ΠΑΣ Γιάννινα στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής των play out της Super League.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον Παμπλίδη.

Η αντίδραση των Κρητικών ήρθε στο 52ο λεπτό με τον Σαρδινέρο, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 61’ από το πέναλτι του Σολίς.

ΟΦΗ-ΠΑΣ Γιάννινα 2-1

Γκολ: 45′ Παμλίδης (ΠΑΣ), 52′ Σαρδινέρο (ΟΦΗ), 62′ πεν. Σολίς (ΟΦΗ)

Κίτρινες: Παμλίδης (ΠΑΣ), Λυμπεράκης (ΟΦΗ), Βούρος (ΟΦΗ), Νάουμετς (ΠΑΣ)

ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Βάτερμαν, Λυμπεράκης, Βούρος, Διαμαντής, Μαρινάκης, Σακόρ, Μεγιάδο, Σολίς (76′ Μπαλογιάννης), Στάρτζεον (82′ Νοικοκυράκης), Γρίβας (46′ Σόουζα), Σαρδινέρο.

ΠΑΣ Γιάννινα (Αργύρης Γιαννίκης): Λοντίγκιν, Σάλιακας, Παντελάκης, Πέερσμαν, Κάργας, Κάστρο, Ντομίνγκεθ, Καρτάλης, Μπρένερ (57′ Μιλιντσεάνου), Ελευθεριάδης (46′ Νάουμετς), Παμλίδης

Πηγή: Ανατροπή και… επιτέλους νίκη για τον ΟΦΗ με 2-1 τον ΠΑΣ Γιάννινα