Σκοράροντας στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων ο τερματοφύλακας του Αστέρα Τρίπολης, διαμόρφωσε το τελικό 2-2 απέναντι στον Παναθηναϊκό, για την πρώτη αγωνιστική των play off της Super League.

Ο Φεντερίκο Μακέντα ήταν εκείνος που σε διάστημα δύο λεπτών έδωσε προβάδισμα δύο γκολ στους φιλοξενούμενους.

Ο Αστέρας στο 84’ μείωσε με τον Λουίς Φερνάντεθ, πριν το Έλληνα κίπερ διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα.

Κίτρινες: Σίτο – Μακέντα, Χατζηγιοβάνης, Νιας, Διούδης

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Μ. Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Χριστόπουλος, Καστάνιο, Τασουλής (72’ Άλβαρες), Βαλιέντε, Μπελόκ (72’ Ιγκλέσιας), Κρέσπι (63’ Λέο Τιλίκα), Ριέρα (85’ Μπόρχα Φερνάντεθ), Σίτο (63’ Αλί Μπαμπά), Λουίς Φερνάντεθ.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Λ. Μπόλονι): Διούδης, Μολό, Σένκεφελντ, Πούγγουρας, Χουάνκαρ, Νιάς, Αλεξανδρόπουλος (82’ Αθανασακόπουλος), Αγιούμπ (74’ Ενγκμπακοτό), Χατζηγιοβάνης, Βιγιαφάνιες, Μακέντα (81’ Ιωαννίδης).

Πηγή: Χαρακίρι για τον Παναθηναϊκό και ισοπαλία στην Τρίπολη